Pokazuje 1 - 30 z 212 elementów

Kolekcja: Stary Poznań - zdjęcia Poznania

Nazwą „Stary Poznań” określa się unikatowy zbiór fotografii wykonanych przez Tomasza Hejnę. Zdjęcia ukazują stolicę Wielkopolski w różnych momentach dziejowych. Dzięki nim można zobaczyć, jak niegdyś prezentowały się współczesne atrakcje turystyczne miasta, takie jak m.in. Plac Wolności, rynek, Kościół św. Marcina czy Ostrów Tumski. Zdjęcia starego Poznania stanowią świadectwo zmian zachodzących w miejskim budownictwie na przestrzeni lat. Wskazują kierunek przeobrażeń, którym ulega miasto wraz z upływem kolejnych dekad i wieków. Teraz stare zdjęcia Poznania możesz oglądać nie tylko na wystawach. Dzięki Wall Colors możesz nimi cieszyć oczy także w swoim domowym zaciszu. Zanim jednak zdecydujesz się na zakup przepięknych widoków dawnego miasta, powinieneś najpierw poznać historię kolekcji „Stary Poznań”.

Stary Poznań – opis kolekcji

Stary Poznań na fotografii to coś, co fascynowało Tomasza Hejnę od lat. Dążąc do realizacji swej życiowej pasji jakiś czas temu rozpoczął on gromadzenie zdjęć dokumentujących historię stolicy Wielkopolski ukazywaną z różnych perspektyw historycznych. Przedstawiające Poznań stare zdjęcia pochodzą z różnych źródeł. Część z nich została udostępniona fotografowi przez Narodowe Archiwum Cyfrowe i miejskiego konserwatora zabytków, pozostałe natomiast przekazali prywatni właściciele. Oglądając Poznań na starych fotografiach, Hejna doszedł do wniosku, że warto dokonać porównania widniejących na nich miejsc z ich obecnym wyglądem. W efekcie zdjęcia starego Poznania zostały zestawione z wykonanymi współcześnie fotografiami danych miejsc. Odbitki poddawane są drobnemu retuszowi. Dzięki temu stare zdjęcia Poznania znakomicie prezentują się na wystawach.

Zdjęcia starego Poznania – Ty też możesz je mieć!

W Wall Colors zdajemy sobie sprawę, że dla mieszkańców stolicy Wielkopolski historia ich ukochanego miasta jest bardzo ważna. Dlatego w porozumieniu z autorem kolekcji przygotowaliśmy dla naszych klientów nie lada gratkę. Dzięki nam ukazujące Poznań stare zdjęcia archiwalne mogą ozdabiać również ściany Twojego domu. W zależności od indywidualnych preferencji masz możliwość nabycia unikatowych reprodukcji w formie tapety, fototapety, plakatu albo obrazu.
To Ty decydujesz, jakie stare zdjęcia przedstawiające Poznań udekorują Twoją domową bądź biurową przestrzeń. Do wyboru masz wiele opcji, m.in. zdjęcia z powietrza ukazujące zniszczenia z czasów II wojny światowej, plakaty dokumentujące budowę Powszechnej Wystawy Krajowej, czy też obrazy przedstawiające Plac Wolności albo popularne do dnia dzisiejszego hotele. Spodoba Ci się też widok dawnego portu rzecznego na Warcie. Wymiary wybranego zdjęcia bez trudu dopasujesz do swoich indywidualnych potrzeb.
Stary Poznań w większości przypadków ukazywany jest na fotografii z perspektywy czasu dwudziestolecia międzywojennego. Jesteś pasjonatem tego okresu historii stolicy Wielkopolski? Nie zwlekaj i już dziś wybierz takie zdjęcia ukazujące stary Poznań, które spodobają Ci się najbardziej. Kolekcję Wall Colors planujemy poszerzać na bieżąco. Dlatego warto systematycznie śledzić pojawiające się na stronie kolejne stare zdjęcia przedstawiające Poznań.

 

 

 

QR code

Ostatnio oglądane

Brak produktów

Menu