Pokazuje 1 - 30 z 166 elementów

Fototapety do kuchni - dekoracje pobudzające apetyt

W nowoczesnej kuchni powinny pojawić się elementy dekoracyjne, które współgrają z ogólnym designem wnętrza, są jednocześnie interesujące wizualnie oraz w pełni funkcjonalne. Ludzie od wieków lubili dekorować ściany, a ściany kuchenne dają ogromne pole do popisu. W związku z tym, jeżeli pragniemy urządzić pomieszczenie zgodnie z obowiązującą modą powinniśmy zwrócić uwagę na taki szczegół, jak tapeta samoprzylepna do kuchni.

Nowoczesne i praktyczne fototapety kuchenne

Współczesne tapety kuchenne samoprzylepne znacznie różnią się od tych, które stosowano jeszcze kilkadziesiąt lat temu. Przede wszystkim są one produkowane z materiałów w pełni wodoodpornych. Nawet bezpośredni kontakt z płynami nie szkodzi dekoracjom: fototapety można oblewać, chlapać i myć pod bieżącą wodą. Ponadto wielu producentów oferuje artykuły, które są odporne na działanie chemikaliów, w szczególności środków czyszczących, nie wyłączając silnych wybielaczy i odplamiaczy, zawierających chlor. Dodatkowo fototapety do kuchni są pokrywane laminatem z PCV, który chroni je przed uszkodzeniami mechanicznymi, wpływem wysokiej temperatury oraz powstającej w czasie gotowania wilgoci. Grafiki nanoszone na nowoczesne kuchenne tapety powstają przy użyciu ploterów pigmentowych. Dzięki temu mamy pewność, że wykorzystane przy produkcji farby są w pełni bezpieczne dla ludzi i zwierząt domowych. Warto zwróć uwagę na fototapety winylowe. Są to produkty, które można bez ograniczeń myć wilgotną szmatką lub miękką gąbką. Ponadto winyl zapewnia pełną przepuszczalność powietrza, więc nie musimy się obawiać, że ściana pod fototapetą ulegnie degradacji. Jest to również materiał niepalny i z powodzeniem możemy zainstalować dekorację w pobliżu źródła ciepła: kuchenki, piekarnika lub mikrofalówki.

Nowoczesne i klasyczne - tapety samoprzylepne do każdej kuchni

Kuchenne tapety samoprzylepne są dostępne w bardzo szerokiej gamie kolorystycznej oraz stylistycznej, dzięki czemu można je dobrać niemal do każdego wnętrza. W dużych, jasnych pomieszczeniach sprawdzą się dekory utrzymane w ciemniejszych barwach, np. fototapety ze zdjęciami ziaren kawy, kolorowego pieprzu, czy też kostek czekolady. Ciekawą propozycję stanowią również soczyste plasterki limonki lub pomarańczy umieszczone na czarnym tle. W mniejsze kuchnie dobrze wkomponują się grafiki pełne owoców zanurzonych w wodzie z kostkami lodu, dekory kwiatowe, a także zdjęcia natury, np. jabłonek, uginających się pod owocami i jagodowych krzaczków na tle lasu. Kuchnię w stylu prowansalskim udekorują zdjęcia lawendy, w nowoczesnej warto umieścić zdjęcia lśniących narzędzi kuchennych. Wiele z nas pamięta jeszcze stare kuchenne makatki, które wisiały u naszych babć. Obecnie zastąpiły je fototapety do kuchni samoprzylepne, które grafikami nawiązują do dawnych tradycji. W sklepie można m.in. znaleźć fototapety z bukietami delikatnych kwiatków okraszone sentencjami rodem z babcinej chatki, ale nadal aktualne i z chęcią umieszczane w nowoczesnych kuchniach. Samoprzylepne tapety do kuchni przyciągają wzrok i sprawiają, że chętniej przebywamy w kuchni, a samo pomieszczenie nabiera oryginalnego charakteru.

 

 

 

QR code

Ostatnio oglądane

Brak produktów