Pokazuje 1 - 30 z 114 elementów

Foto tapety do łazienki - sposób na oryginalną aranżację

W większości domów i mieszkań, łazienki są zazwyczaj funkcjonalne, łatwe do utrzymania czystości i przy tym nudne, bez wyrazu. Co zatem warto zrobić aby stały się ciekawe, inne i nowocześnie zaaranżowane? Użyć fototapety. Sprawią one, że łazienka stanie się niepowtarzalna, jedyna w swoim rodzaju. 

Zastanawiasz się, czy tapety nadają się do wykończenia łazienki równie dobrze co płytki czy farby lateksowe? W naszej ofercie znajdziesz kolekcje stworzone z myślą o wymagających wnętrzach, w których panują wysokie temperatury i wilgoć. Tapety wodoszczelne do łazienki nie odklejają się i nie uwypuklają pod wpływem tych czynników. Są bardzo solidne, a przy tym wyglądają nowocześnie. 

Jaką wybrać fototapetę do łazienki? 

Fototapeta do łazienki powinna być przede wszystkim wodoodporna. Poza tym, powinna zostać dopasowana do stylu łazienki. Warto zadbać aby wasze zdjęcia, spełniały określone parametry techniczne. Dzięki temu, tapety samoprzylepne do łazienki zostaną idealnie wydrukowane. Ważne jest również samo zdjęcie, którego się użyje. Bo to właśnie fototapeta pozwala na wyeksponowanie naszych ulubionych zdjęć, plakatów czy obrazów. Dzięki temu, nada niepowtarzalny wyraz łazience. Fototapety do łazienki, stanowią świetną alternatywę dla tradycyjnego wykończenia ścian. 

Dekoracyjny element, jakim bez wątpienia jest fototapeta, powinna wpisywać się w ogólne założenia aranżacji łazienki, lub jeszcze lepiej - być powiązana ze stylem całego mieszkania czy domu. Może to być zrobione również na zasadzie kontrastu. W projektowaniu wnętrz, nie należy bać się kolorów oraz akcentów osobistych czy humorystycznych. Ważne, aby wzorzyste, energetyzujące tapety do łazienki aby stosować je z umiarem i wyczuciem.

Fototapety łazienkowe to wciąż mało popularny, choć zyskujący sympatię i uznanie, element wykończeniowy. Wybierając go, na pewno stworzysz niebanalną przestrzeń, która będzie komfortowa dla domowników – szczególnie, gdy zdecydujesz się na zakup tapety do łazienki zrobionej z dowolnego zdjęcia.

Jak przygotować ścianę do położenia samoprzylepnej tapety do łazienki? 

Ściana na której będziemy kłaść samoprzylepną tapetę, powinna zostać wcześniej, odpowiednio przygotowana. Powinna ona być sucha, gładka i przede wszystkim równa. Użycie fototapety do łazienki na nierówną powierzchnię i po to aby przykryć nią, wszelkie nierówności czy chropowatość ściany - kompletnie się nie sprawdzi. Ścianę przed położeniem fototapety warto także zagruntować, np. unigruntem. Do przyklejenia fototapety w łazience, należy użyć specjalnego kleju - do pomieszczeń o zwiększonej wilgotności. Odradzamy zwykłe, proste kleje marketowe. Tapeta do łazienki powinna być wykonana na specjalnym papierze i laminacie, który będzie wodoodporny oraz taki, który będzie można czyścić wodą i lekkimi detergentami. Papier używany do wykonania fototapety powinien być także wodoszczelny. Po upływie około 48 godzin, tapetę należy zaimpregnować silikonem. Prysznic można wziąć dopiero po kolejnych 24 godzinach. Wydrukowane zdjęcie można także umieścić w aluminiowej ramce za szkłem. Jest to bardzo wygodna alternatywa dla fototapety w łazienkach dedykowana osobom, które lubią często zmieniać wystrój, ponieważ taki "obraz" nie jest trwale zintegrowany ze ścianą. 

Samoprzylepne fototapety do łazienki

Pod względem funkcjonalności fototapeta do łazienki sprawdza się doskonale. Montuje się łatwo i szybko (bez pomocy fachowców), a przy tym można ją łatwo czyścić. Odpowiednio wykonana fototapeta laminowana do łazienki pozostanie niezniszczalna przez długi czas!

Tapeta samoprzylepna do łazienki powinna być wykonana na specjalnym papierze o podłożu winylowym na flizelinie laminowanej. Identycznych parametrów należy oczekiwać w momencie zlecenia firmie wydrukowania wybranego przez nas zdjęcia. Takie podłoże jest bardzo odporne na zmiany mechaniczne. Tapety wodoszczelne do łazienki idealnie sprawdzi się właśnie w pomieszczeniach o wysokiej wilgotności. Producenci bardzo często praktykują zalaminowanie takiego zdjęcia, co znacznie podwyższy jego parametry i przedłuży żywotność naszego ulubionego zdjęcia czy obrazu. Zdjęcie na podstawie którego chcemy zlecić wykonanie fototapety samoprzylepnej musi mieć duży rozmiar - 7-8Mpx, a rozdzielczość minimum 300dpi. Maksymalna możliwość zadruku po szerokości to 150cm, a wysokość nawet do 15metrów. Tapeta wodoszczelna do łazienki wykonana w takim rozmiarze będzie wyglądała imponująco!

 

 

 

QR code

Ostatnio oglądane

Brak produktów

Menu